فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس یکی از اتومبیل‌های پرفروش این کمپانی است و از زمانی که معرفی شد، همواره در کلاس وانت‌ها توانسته جایگاه مناسبی را داشته باشد. بر اساس اطلاعاتی که به‌صورت انحصاری از CarAdvice منتشرشده است، هایلوکس این بار از یک موتور بنزینی ۴ لیتری ۶ سیلندر با آرایش V شکل بهره می‌برد که نسبت به مدل قبلی قدرت بیشتر و گشتاور بالاتری تولید نمی‌کند. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس صحبت کنیم.

موتور V6 بنزینی با تولید قدرت ۲۳۴ اسب بخار و گشتاوری معادل ۳۷۶ نیوتن متر، می‌تواند موتور مناسبی برای هایلوکس باشد. این موتور بانام ۱GR-FE در سبد محصولات تویوتا استفاده می‌شود. موتور ۱GR-FE در تویوتا پرادو نیز استفاده‌ شده است، این موتور با افزایش قدرتی که روی آن اعمال‌شده، توانسته ۲۷۷ اسب بخار تولید کند اما پرادو تنها ۲۷۱ اسب بخار قدرت داشت.

تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف تویوتا مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو تویوتا که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو تویوتا (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه تویوتا هایلوکس یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.