فروش و نصب دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر

کراس‌ اوور رنو کپچر از زمان عرضه اولین نمونه همیشه بعنوان یکی از پیشگامان بازار اروپا مطرح بوده است، اما در بازارهای خاص مانند استرالیا رقبایی مانند مرسدس CX-3 باعث شده‌اند که کپچر نتواند مانند اروپا موفق ظاهر شود. این کراس‌اوور دوست داشتنی مزایای خوبی دارد اما خالی از ضعف هم نیست. طراح مطرح کپچر در نسخه جدید، تمام تلاش خود را بکار گرفته تا کپچر در رویارویی با خودروهایی مانند تویوتا C-HR و هیوندای کنا سیتروئن C4کاکتوس بتواند قوی ظاهر شود. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر هم صحبت کنیم.

    بازاریابی رنو در سرتاسر جهان بسیار قوی بوده است اما این کمپانی بیشتر تمرکز خود را بر روی محصولاتی مانند کولئوس و مگان قرار داده چرا که آنها برنامه آینده رنو را نمایش می‌دهند و عدم تغییر ظاهر کپچر با زبان طراحی جدید این کمپانی فرانسوی، خیلی چیزها را مشخص می‌کند. کپچر در گران‌ترین حالت در حدود ۳۰.۹۹۹ دلار قیمت دارد و مدلی که در این تست استفاده شده از قیمت ۲۸.۹۹۰ دلاری برخوردار است. بنابراین با احتساب قیمت دلار استرالیا با نرخ ارزی ۳۲۰۰ تومان، متوجه می‌شویم که کپچر حاضر در این تست حدود ۹۲ میلیون تومان قیمت دارد. در بین رقبای کپچر ۲۰۱۸ خودروی مرسدس CX-3 sTouring (26،۹۹۰ دلار)، کونا تیپ متوسط (۲۸،۵۰۰ دلار) و C-HR 2WD (26،۹۹۰ دلار) قیمت دارند که همین رقبات را برای کپچر کمی سخت می‌کند.

    تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

    این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف رنو مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو رنو که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

    یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو رنو (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

    این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه رنو کپچر یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.