فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45

سانتافه شاسی بلند سایز متوسط هیوندای می باشد و از سال ۲۰۰۰ وارد بازارهای جهانی شده و تاکنون حدود ۳ میلیون دستگاه از مدل های مختلف آن فروخته شده است. سومین نسل این خودرو در نمایشگاه بین المللی خودروی ۲۰۱۲ نیویورک رونمایی شد. اما با ورود نسل جدید به بازار خودروی دبی تعدادی از این خودرو وارد کشور شده است. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45 هم صحبت کنیم.

فرصتی پیش آمد تا سانتافه ۲۰۱۳ را در تبریز به چالش بکشیم و ببینیم آیا این خودرو در نسل جدید نیز می تواند بین خانواده های ایرانی محبوب باشد؟ زیبای شرقی (طراحی خارجی) : در نسل جدید سانتافه به تبعیت از تمام مدل های جدید پنجره شش ضلعی و خطوط شکسته حفظ شده است. چراغ های بزرگ روی سپر با چراغ های مه شکن ذوزنقه شکل در زیر سپر در هماهنگی کامل هستند. جلو پنجره با سه تکه کروم تزیین شده و لوگوی هیوندای روی آن ها نقش بسته است.

طراحی زیبای درپوش موتور و بدنه توجه هر بیننده ای را در خیابان به خود جلب می کند. برای ساخت بدنه این خودرو از همان تکنولوژی به کار رفته در ساخت بدنه هیوندای i40 استفاده شده بود که باعث شده در سال ۲۰۱۱ جایزه رقابت های طراحی بدنه خودرو اروپا به بدنه هیوندای i40 اهدا گردد. چراغ های عقب چندضلعی هستند و بالای آنها شیشه عقب زیر اسپویلر کوچک سقف قرار دارد. یک لوله اگزوز دوبل هم از زیر سپر بیرون آمده است. رینگ های ۱۹ اینچی پنج پره دوبل به رنگ مشکی و نقره ای در هر چه زیباتر دیده شدن خودرو کمک می کنند. این اندازه رینگ برای اولین بار در خودروهای شاسی بلند هیوندای استفاده شده است.

تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45 با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45 از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف سانتافه مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو سانتافه که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45 نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو سانتافه (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه سانتافه IX45 یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.