فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا

سوزوکی گراند ویتارا ، شاسی بلند با سابقه سوزوکی گراند ویتارا یکی از مطرح ترین SUV دو منظوره ی بازار ایران است. این خودرو توانست جایزه خودرو ایده آل سال ۲۰۰۸ را کسب کند. بیشترین امتیازات کسب شده توسط سوزوکی گراند ویتارا مربوط به میدان دید راننده، طراحی داخلی مناسب، مشخصات فنی مطابق با استانداردهای روز، چرخ و تایر مناسب، ایمنی خودرو و ورود و خروج راحت به خودرو است. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا هم صحبت کنیم.

مزایا و معایب سوزوکی گراند ویتارا

به کار بردن تجهیزات استاندارد و لوکس همانند بلوتوث، کنترل آب و هوای اتوماتیک و مسیر یاب ماهواره ای که این تجهیزات در میان رقبای ویتارا جزو تجهیزات سفارشی محسوب می‌شوند، نکته ی مثبت بزرگی برای این خودروست. دیگر خصیصه ی مثبت این خودرو چالاکی آن در پشت سر گذاشتن رقبایش نظیر هیوندای توسان در مسیرهای آف رود است.

و اما سراغ معایب برویم ، موتور ضعیف چهار سیلندر این خودرو از نظر تولید نیرو و مصرف سوخت ناامید کننده ظاهر می شود. موتور، تمام تلاش خود را برای تولید نیروی بیشتر به کار می‌برد، اما همین امر موجب بالا رفتن مصرف سوخت و عقب ماندن آن از سایر رقبایش شد. از دیگر نکات مورد توجه می‌توان به کیفیت رانندگی نامناسب آن را نام برد که موجب خستگی سرنشینان در مسیرهای طولانی می‌شود.

تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف سوزوکی مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو سوزوکی که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو سوزوکی (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه سوزوکی گراند ویتارا یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.