فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX

یکی از برندهایی که به تازگی پا به گود رقابت شاسی‌بلندهای کامپکت گذاشته، زیرمجموعه لاکچری تویوتا، لکسوس است. لکسوس با تجربه موفقیت چشم‌گیر RX در سراسر دنیا، تصمیم به ساخت شاسی‌بلندی کوچک‌تر، ارزان‌تر و دست‌یافتنی‌تر از RX گرفت تا دایره مخاطبان‌اش را گسترش دهد. سرانجام در نمایشگاه پکن ۲۰۱۴، نگاه‌ها به یکی از جذاب‌ترین محصولات لکسوس خیره شد. NX، کراس‌اووری که روی پلت‌فرم تویوتا ۴RAV شکل گرفته و هدف از ساخت آن رقابت مستقیم با نام‌های بزرگی هم‌چون بنز GLA، ب‌ام‌و ۳X و رنج‌روور ایووک است. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX هم صحبت کنیم.

خوشبختانه مدت کوتاهی پس از معرفی NX در مارکت‌های معتبر جهان، پای این شاسی‌بلند جذاب توسط شرکت ایرتویا (واردکننده تویوتا و لکسوس) به ایران باز شده. به لطف همکاری دوستان‌مان در این مجموعه، توانستیم از اولین مجلاتی باشیم که NX را در داخل کشور مورد بررسی قرار می‌دهد.

    تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

    این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف لکسوس مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو لکسوس که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

    یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو لکسوس (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

    این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه لکسوس NX یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.