فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60

چند سال قبل و درست بعد از اینکه تب خودروهای شاسی بلند مخصوصا به واسطه حضور محصولاتی از خودروسازان کره‌ای و ژاپنی در کشور ما داغ شد، حضور نمونه‌هایی با قیمت پایین‌تر از این کلاس که با شرایط بودجه‌ای کم سازگار باشد، به شدت حس می‌شد. از این رو کم‌کم شاهد عرضه شدن خودروهای شاسی بلند از برندهای چینی بودیم که پیش از آن فقط محصولات سدان و نسبتا جمع و جور آن‌ها را در خیابان‌ها می‌دیدیم. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60 هم صحبت کنیم.

به دلیل اشتیاق بالای خریداران برای داشتن خودرویی شاسی بلند، خیلی تفاوت نداشت که چه خودرویی با چه کیفیت و اعتباری عرضه می‌شد، بلکه جزء اولین‌ها بودن خودش حکم موفقیت در بازار آشفته خودروی کشور ما را داشت. یکی از این شاسی بلندها که ورود به موقعی را به کشورمان داشت و توانست به لطف حضور چندین ساله با برخی از مدل‌های سدان و همینطور پشتیبانی نسبتا معتبر توسط شرکتی همچون کرمان موتور، فروش خوبی را تجربه کند، لیفان X60 است.

  لیفان X60 را می‌توان خودرویی خاص محسوب کرد، البته نه به دلیل طراحی یا مشخصات فنی، بلکه از این جهت که اولین تجربه کمپانی لیفان در زمینه ساخت خودروی شاسی بلند است که در سال ۲۰۱۰ میلادی و برای اولین بار به صورت یک نمونه مفهومی در نمایشگاه خودروی شانگهای به نمایش درآمد. قبل از ورود این خودرو به بازار کشورمان، خودروی چینی دیگری هم در کلاس شاسی بلند کوچک شهری با عنوان MVM X33 در بازار حضور داشت که بعد از آن این دو خودرو به دلایل مختلفی از جمله قیمت، ابعاد، امکانات و… نسبتا مشابه، به نزدیکترین رقبا برای هم تبدیل شدند.

  لیفان X60 ابتدا در نسخه دنده‌ای عرضه شد و سپس مدل ۲۰۱۵ آن به صورت اتوماتیک از نوع CVT وارد بازار فروش شد. اخیرا هم نسخه ۲۰۱۶ این خودرو باکمی تغییرات ظاهری در جلوپنجره و چراغ‌ها توسط شرکت لیفان در دست تولید قرار گرفته است. البته این نسخه‌ها از لحاظ فنی و عملکردی تفاوت و تغییر خاصی را به خود ندیده‌اند و ما در ادامه قصد داریم تا به صورت مختصر و مفید به بررسی آن بپردازیم.

  تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60 با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

  این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60 از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف لیفان مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو لیفان که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

  یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60 نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو لیفان (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

  این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه لیفان x60 یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.