فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کرولا

کی از پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ در جهان تویوتا کرولا است که هفته‌ قبل ۵۰ سالگی‌اش را جشن گرفت. نام کرولا از تویوتا Crown برای خودروهای سدان گرفته شده که در زبان لاتین به معنای تاج کوچک است. اولین تویوتا کرولا سال ۱۹۶۶ میلادی به بازار عرضه شد و توانست بیشترین فروش را در میان خودروهای آن زمان در ژاپن بدست آورد. بعد از چندین سال این کارخانه با تقاضای بالای این مدل روبرو شد، به طوریکه از فروش سال اول با تولید ۴۸۰ هزار دستگاه در سال‌های بعد از آن تولیدی بیشتر از یک میلیون دستگاه داشت. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کرولا هم صحبت کنیم.

یک سال بعد از معرفی مدل JDM این خودرو، تویوتا این محصول را به بازار اروپا عرضه کرد. در همان سال، (سال ۱۹۶۸)، این مدل به بازار آمریکای شمالی راه پیدا کرد و بعد از آن اولین کارخانه‌های برون‌مرزی تویوتا برای تولید این خودرو در استرالیا و مالزی افتتاح شدند.

    تا به امروز، تویوتا مدل کرولا را در ۱۶ کارخانه‌اش در سراسر جهان (ژاپن، برزیل، کانادا، چین، هند، پاکستان، آفریقای جنوبی، تایوان، تایلند، ویتنام، ترکیه، ونزوئلا، استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا با دو کارخانه) تولید کرده است. این مدل ۱۱ نسل دارد و بیش از ۴۴ میلیون دستگاه تویوتا کرولا در جهان به فروش رفته‌است. کرولا یکی از مهم‌ترین مدل‌های تویوتا در طول تاریخ ۷۹ ساله این کارخانه بوده به طوریکه از هر پنج خودرو فروخته شده تویوتا یک دستگاه کرولا بوده است.

    تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه کرولا با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

    این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه کرولا از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف کرولا مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو کرولا که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

    یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کرولا نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو کرولا (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

    این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه کرولا یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.