فروش و نصب آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کمری

کمری نسل ششم با دو پیشرانه ۲٫۴ لیتری و ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر و یک نمونه ۳٫۵ لیتری شش سیلندر V شکل عرضه می شده است که نمونه های ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر خود شامل مدل های هیبریدی و بسیار کم مصرف هم بوده اند که البته نمونه ای از این مدل های هیبریدی در کشورمان وجود ندارد، اما در عوض تعداد معدودی از مدل های V6 به صورت شخصی به ایران راه یافته اند که با توجه به قدرت ۲۶۸ اسب بخاری پیشرانه جزو سریعترین سدان های آسیایی راه یافته به بازار کشورمان در طی چند سال اخیر قرار می گیرند. در این مقاله میخوایم درباره آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کمری هم صحبت کنیم.

در واقع کمری با این پیشرانه V6 از نظر فنی و عملکرد هیچ تفاوت محسوسی با مدل لوکس تر آریون (که خود نیز بر پایه کمری شکل گرفته است) ندارد و می تواند به راحتی با خودروهایی چون ب ام و سری پنج و کیا کادنزا رقابت کند.با این وجود بیش از ۹۰ درصد کمری های نسل ششم موجود در کشور از پیشرانه پایه یعنی همان مدل ۲٫۴ لیتری با قدرت ۱۵۸ اسب بخار بهره می گیرند که عملکرد مناسب و دوام فوق العاده بالای دارد.

    نیروی تولیدی این پیشرانه از طریق یک گیربکس ۴ یا ۵ سرعته اتوماتیک راهی چرخ های جلو می شود و این در حالیست که نمونه های V6 از گیربکس اتوماتیک شش سرعته نیرو می گیرند.در برخی بازارها مثل آمریکا پس از سال ۲۰۰۹ که فیس لیفتی مختصر در طراحی کمری اعمال شد، موتور ۲٫۴ لیتری نسبتا قدیمی جای خود را به نمونه ۲٫۵ لیتری مدرن تر با ۱۶۹ یا ۱۷۸ اسب بخار (ّبسته به بازار فروش) داد که نیروی خود را در اختیار یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا اتوماتیک قرار می دهد.

    تا حالا شده دلتون بخواد همونطوری که نشستین توی ماشینتون، اشراف کامل داشته باشین به اطراف؟ دوربین ۳۶۰ درجه کمری با قابلیت دید کلی از اطراف خودرو به شما امکان پارک راحت و عبور بدون خطر و ایمن از گذرهای باریک می دهد.

    این دوست عزیزمون یعنی دوربین ۳۶۰ درجه کمری از ۴ تا دوربین که در قسمت های مختلف کمری مثل زیر سپر عقب، روی سپر جلو، و دو دوربین در زیر آینه بغل سمت چپ و راست نصب میشه، تشکیل شده البته شاید بعضیا فک کنن که خیلی آپشن لاکچری هست اما در واقع اینطور نیست. این آپشن کاراییشو زمانی نشون میده که با این قیمت های بالای خودرو کمری که الان توی ایران داریم بخواین توی کوچه های تنگ و ترش یا توی ترافیک بدون اینکه یه خط خوشگل بیفته روی ماشینتون جون سالم به در ببرین و بدون دردسر رد بشین یا پارک کنین.

    یه خورده اگه بخوایم فنی تر به این آپشن دوربین ۳۶۰ درجه کمری نگاه کنیم یعنی در واقع بریم دل و رودشو بررسی کنیم باید بگم که: در واقع واحد پردازش خودرو کمری (کامپیوتر خودرو) با دریافت تصاویر از چهار دوربین نصب شده در سپرها و زیر آینه ها، با استفاده از تصاویر گرافیکی، در مانیتور خودرو یک تصویر ۳۶۰ درجه از وضعیت اطراف به راننده نشان می دهد، که توی رانندگی به شما مخصوصا برای پارک کردن کمک می کند.

    این قابلیت با توجه به نوع خودروها کیفیت های متفاوتی دارد یعنی همون داستان که هرچی پول بدی آش میخوری خودمون. دوربین ۳۶۰ درجه کمری یک تصویر پانوراما از محیط اطراف خودور به مانیتور ارسال می کند. و در پارک کردن خودرو، بیرون آمدن از پارک، دنده عقب گرفتن و رانندگی در جاده به شما کمک می کند. بخصوص هنگامی که در ترافیک هستید.